Nejsem dokonalá aneb Zrcadlo nelže?

13. june 2011 at 18:08 | Carolinne |  Beauty

Někdy přijde pocit se kouknout do zrcadla a zkritizovat se od hlavy až patě. Jednou chceme malý nos, větší prsa nebo menší stehna. Každá z nás to má jiné. Ovšem ty dívky co se v zrcadle pozorují stále a kritizují se pořád dokola, tak s těmi není něco v pořádku.

Určitě má každý doma zrcadlo. Někdo dokonce ve svém pokoji. Třeba ráno než jdeš do školy, tak se prohlédneš abys věděla jestli ti pasuje tohle k tamtomu atd. Někdo nosí kompaktní zrcátko ve kterém si kontroluje líčení když nemá žádné ´velké´ zrcadlo blízko sebe. Najdou se ale i takové dívky které se pozorují v každém zrcadlo co najdou. Myslím, že toto už není až tak úplně normální a zdravé. Po nějaké době to bude i pro okolí čím dál víc otravné. Budou tě považovat za fiflenu.
Zůstaneme u toho ´prohlížení v zrcadle nonstop´. Je ale rozdíl mezi tím, jestli se dívka prohlíží v zrcadle aby se ujistila jestli nemá rozmazané líčení atd. nebo jestli je to takový typ který se prohlíží a každý kousek na svém těle okomentuje a řekne co by chtěla změnit.
Takto časté ´kontrolování´ v zrcadle (kritizování sebesamé) může vést až k mentálním zažívacím problémům nebo závislosti na dokonalosti.

Mentální zažívací problémy
Proč kritizování sebesamé může vést až k tomuto? No když se pořád díváte do toho zrcadla, tak na sobě stále, stále a stále hledáte chybičky. I ty nejmenší jako třeba malý pupínek, který přes noc zmizí. Ale vy se toho prostě potřebujete zbavit hned. V tomto problému jde ale spíš o vaši váhu. Jedno vám řeknu: Zrcadlo vás neukazuje takové jaké jste. Každé zrcadlo je jiné a ukazuje vás jinak. Některé udělá že budete mít naprosto rudé tváře, na dalším si budete připadat tlustá nebo příliš hubená. ´Díky´ tomuto nastávají nemoce způsobené touto (ne)dokonalostí. Jako bulimie a anorexie. Je hodně těžké se z tohoto dostat. Tisíce dívek na jednu z těchto zabijáků umírá. Je to hodně smutné, ale život je krutý. Pokud proti tomu nezačneš brzo nic dělat, dopadneš jako ony. Ty bohužel zesnulé.

Na anorexii umírají i různé modelky.
Video NENÍ vyrobeno mnou!Isabelle Caro- francouzská modelka která v pouhých 28 letech na anorexii zemřela. Ona byla a bude ta ikona která proti anorexii bojovala na billbordech.

Tímto článkem bych chtěla zapálit svíčku všem zesnulým modelkám které bojovaly s anorexií i bulímií, ale bohužel prohrály.

A taky bych chtěla varovat všechny ostatní dívky. Řeknu vám jen tohle: Mějte se rády takové jaké jste!
xoxo Carolinne
 

Be the first one to judge this article.